Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Kovárna

Kovárna

Zemanova kovárna

Novým kulturním a turistickým cílem na mapě Holešova je od poloviny roku 2012 expozice Malého muzea kovářství v zámecké Zemanově kovárně v Holešově (Zámecká 183/3, Holešov 769 01). Slavnostní zahájení provozu se uskutečnilo v úterý 31. července 2012.

Hostorie

Historie kovárny

Stará panská kovárna na Holajce stávala na místě vedle zámku již v 16. století. Podle rodu Zemanů, který kovárnu vlastnil desítky let, je často nazývána Zemanova. I když dnes budova slouží jako muzeum, původní vybavení je stále funkční.

Expozice

Expozice kovárny

Expozice Malého muzea kovářství se skládá ze tří částí. Začnete původní dílnou s dochovanou tajnou chodbou, poté přejdete k ukázkám kovářského řemesla a na závěr vás čeká obytné stavení kováře.

Prohlídky

Prohlídky kovárny

Komentovaná prohlídka vás seznámí s historií kovárny i kovářského řemesla. Prohlédnete si dílnu s původním vybavením, zrestaurovaný hodinový stroj zámecké věže i lidovou jizbu z pomezí Hané a Valašska.

Výstavy

Výstavy v kovárně

V období letních prázdnin se konají v Zemanově kovárně mimo standartní prohlídky i tématické výstavy, které stojí za vaši návštěvu.