Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Muzeum

zamek-od-obory-1100x400.jpg

Městské muzem v Holešově

Součást Městského kulturního střediska v Holešově, příspěvkové organizace, jejímž zřizovatelem je město Holešov. Městské muzeum v Holešově je odborná instituce, která na základě vědeckého výzkumu získává a shromažďuje hmotné doklady o člověku a jeho prostředí  na územní města Holešova a jeho okolí (mikroregion Holešovska). 

Historie muzea a galerie

Podnětem pro soukromé sběratele a vlastivědné pracovníky v regionu bylo zejména konání Národopisné výstavy českoslovanské v Praze roku 1895 a jí předcházející Národopisné a průmyslové výstavy v Holešově v roce 1893, která byla součástí celé řady regionálních přípravných výstav. Výstavní výbor holešovské výstavy vznikl na přelomu roku 1892 a 1893 ...

zamek-historie-1100x400.jpg

poklad-minci-1100x400.jpg

Sbírky

Muzeum pečuje o cca 12 703 sbírkových předmětů a sbírka je rozdělena do následujících 7 oborových fondů: fond Historie, Etnografie, Výtvarného umění, Archeologie, Numismatiky a faleristiky, Militárie Fotografií, filmů, videozáznamů.

prohlidky-na-zamku-600x400.jpg

Pro návštěvníky

Muzeum v současnosti nemá stálou expozici, ale vybrané sbírkové předměty muzea potkáte v Zámecké kovárně, na prohlídkovém okruhu holešovským zámkem a při prohlídce holešovské Šachovy synagogy.

muzeum-skoly-600x400.jpg

Pro školy

Městské kulturní středisko Holešov si dovoluje nabídnout školám komentovaný výklad s  praktickou ukázkou a možností sáhnout si na některé pravěké i raně středověké artefakty (štípané nástroje, bronzové a železné nástroje, keramika). 

muzeum-bryle-600x400.jpg

Pro badatele

Badatelské návštěvy je možné realizovat pouze po předchozí domluvě a řídí se badatelským řáde, který stanovuje podmínky zpřístupňování a režim nakládání se sbírkovými předměty.

amg.png amg-radny-clen.png

Také Vás může zajímat