Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Památky

mks-holesov-1100x400.jpg

Městský památkový okruh

Památkový okruh tvoří: Muzeum a galerie > Šachova synagoga > židovský hřbitov > Zemanova kovárna > kostel sv. Anny > zámek a zámecká zahrada > Smetanovy sady a kaple sv. Kříže > kostel Nanebevzetí P. Marie a Černá kaple.
Městský památkový okruh je vyznačen žlutobílým čtverečkem a každý jej může absolvovat sám bez průvodce. Tyto místa nesmíte při návštěvě Holešově vynechat.

zamecky-areal2-600x400.jpg

Zámecký areál

Zámek a park tvoří dominantu města již několik staletí. Při prohlídce zaujme poutavý příběh tohoto sídla, nádherné nástropní malby, bohatá štuková výzdoba, honosný Velký sál či překrásná sala terrena. Zámecké sály slouží rovněž jako výstavní galerie.

cerna-kaple-600x400.png

Církevní památky

Zajímavou a bohatou historii v sobě ukrývají holešovské kostely a kaple. Vévodí jim farní kostel Nanebevzetí P. Marie se vzácnou Černou kaplí, sloužící jako hrobka rodu Rottalů. Navštívit tato známá i méně známá místa můžete při komentované prohlídce.

zidovsky-hrbitov-600x400.jpg

Židovské památky

Šachova synagoga je díky své výzdobě světovým unikátem. Hlavní modlitební sál zdobí vzácné kované řečniště, nově zde můžete navštívit také studovnu věhlasného rabína Šacha. K jeho tumbě na nedalekém hřbitově přijíždějí židé z celého světa.

dum-185-600x400.jpg

Památné domy

V Holešově se nachází devět památných domů, desátý tvoří již jen tzv. zeď před masnými krámy (ostatní zdi nejsou kulturní památkou). Šest z těchto domů se nachází přímo na hlavním holešovském náměstí, tedy na náměstí Dr. E. Beneše.

Drobné a ostatní památky

Kříže, sochy, pomníky, pamětní kameny, válečné  a čestné hroby, památky místních částí.

drobne-pamatky2-1100x400.jpg

Také Vás může zajímat