Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Pro návštěvníky muzea

Stálá expozice muzea je k vidění přímo na zámku Holešov, v 1. patře. Během letních měsíců zakoupíte vstupenky v informačním centru, prohlídky mimo letní měsíce jen po domluvě. 

 

prohlidky-na-zamku-600x400.jpg

Prohlídky na zámku

Zámek a park tvoří dominantu města již několik staletí. Při prohlídce vás zaujme poutavý příběh tohoto sídla, cenné nástropní malby, honosný Velký sál či krásná sala terrena. Zámecké sály slouží rovněž jako galerie, prezentující díla předních českých umělců.

zidovsky-hrbitov.jpg

Prohlídky židovských památek

Šachova synagoga je díky své výzdobě světovým unikátem. Hlavní modlitební sál zdobí vzácné kované řečniště, nově zde můžete navštívit také studovnu věhlasného rabína Šacha. K jeho tumbě na nedalekém hřbitově přijíždějí židé z celého světa.

zemanova-kovarna-600x400.jpg

Prohlídky Malého muzea kovářství

Muzeum se nachází v historické Zemanově kovárně ze 16. století. Uvidíte nejen původní vybavení dílny, ale také tajnou chodbu, která dříve vedla k holešovskému zámku. Součástí muzea je také ukázka lidové jizby z Hané a Valaška jako kovářova obydlí.

hvezdarna-600x400-px.jpg

Návštěvy Hvězdárny

Zámecká hvězdárna z roku 1959 stále láká k odkrývání tajemství oblohy. Byla vybudována z původního zahradního altánu a dodnes slouží svému účelu.

Prohlídka interiéru hvězdárny je možná po předchozí objednávce.

Muzeum připravuje krátkodobé výstavy s regionálními tématy.