Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Sladká tečka za oslavami našeho města

Patnáctý květen je Mezinárodním dnem rodiny a právě na tento den bylo naplánováno dobročinné hudební setkání. Podílelo se na něm město Holešov, Městské kulturní středisko, nadace Krása pomoci a hudební duo IndiviDual.

Představeny byly skladby české klasické hudby od Bedřicha Smetany, přes Bohuslava Martinů, Leoše Janáčka, Josefa Suka až po Antonína Dvořáka. Při tvorbě dramaturgie byly zařazeny také písně Petra Ebena. Bravurně je provedli iniciátoři celého projektu klavírista Jiří Hrubý a pěvec Jiří Miroslav Procházka.

Pocta životu, jak byl tento koncert nazván, symbolizuje vděk za naše rodiče, starší příbuzné i seniory ve společnosti. Proto byla myšlenka od začátku směřována do holešovského Centra pro seniory, kam bude částečně směřovat také výtěžek krásného koncertu. Po sečtení všech příspěvků, včetně štědrého daru společnosti Rapos, stála na šeku neuvěřitelná částka 58 200 Kč. Spolu s hudebníky a se starostou města Holešova Milanem Fritzem jej ředitelce CPS Janě Šťastné a ředitelce nadace Soni Morawitzové předala také Taťána Kuchařová. 

Děkujeme všem, kteří se přišli zaposlouchat do skvostů české klasiky a přispěli tak na dobrou věc. Tento počin opravdu můžeme označit jako „sladkou tečku“ za Dny města Holešova.

Hana Helsnerová