Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Noc kostelů budí zájem o společenskou a kulturní hodnotu kostelů

V pátek 2. června vstupuje Noc kostelů již do 15. ročníku této celorepublikové akce. Jde o příležitost setkat se s církví, náboženstvím či kulturní památkou ve zcela neobvyklé – noční atmosféře. Také v Holešově bude možné se během večera a noci dostat na místa přístupná pouze s průvodcem, bude možné klást otázky na tělo holešovským kaplanům nebo budete moci s ochotníky prožít „Osobní příběh“, divadelní hru na motivy knihy Paula Coelho Alchymista.

Program v holešovském kostele Nanebevzetí Panny Marie připravili holešovští farníci a je naplánován od 17:30 do 23:15. Kromě mše svaté, adorace, divadla a odhalování tajemné historie kostela je připravena také Malá noční hudba s velkým holešovským orchestrem.

Od roku 2009, kam řadíme počátek Nocí kostelů, vzrostl počet zapojených kostelů z původních 25 na letošních 1735, ve kterých je nabízeno více než 6 tisíc programů. Smyslem je oslovit, nabízet, ale nevnucovat, a tímto způsobem zprostředkovat návštěvníkům pozitivní zkušenost v souvislosti s církví.

Hana Helsnerová