Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Děti slavily ve velkém

Věhlas celoměstské oslavy Dne dětí už dávno přesáhl hranice našeho města. Je-li příznivé počasí, přijíždějí mnohdy návštěvníci z celého kraje. Neděle 28. května vskutku krásná byla a bylo to znát také na návštěvnosti Dětského dne, který v holešovské zámecké zahradě uspořádalo SVČ Tymy.

Dorazily stovky dětí, které se mohly vydat na vycházku pohádkovým lesem, kde sbíraly indicie do tajenky. Při svém putování se setkaly s pohádkovými postavičkami i nadpřirozenými bytostmi. Jejich snažení pak na konci cesty ocenil král s královnou. V tradičním hlavním programu ani letos nechyběl vláček Pacifik, malování na obličej i kulturní vystoupení. V rámci programu doprovodného bylo možné se protočit na kolotočích nebo si zařádit na nafukovadlech.

Návštěvníci domácí i ti, kteří v mnoha případech do Holešova vážili dlouhou cestu, si tak v zahradě mohli užít příjemné odpoledne. Děti hýřily úsměvy, za které děkujeme, protože právě to je tou největší odměnou pro všechny dobrovolníky, kteří se na pořádání takto velké akce nemalou měrou podíleli.

Hana Helsnerová