Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Holešovská Regata vypluje už tento víkend. Jak to bude s dopravou?

O bohatém programu letošní Holešovské Regaty bylo napsáno už mnoho. Návštěvníci se mohou těšit na Michala Hrůzu, Ewu Farnou, Lenny, kapelu Mig 21, Jelen nebo Olympic. V rámci doprovodného programu nebude chybět přejezd vodní lávky nebo přehlídka netradičních plavidel. Zkrátka, vyjde-li počasí, bude Regata opět skvělá a našlapaná.

Každoročním tématem je ale zvýšený provoz a nedostatek parkovacích míst ve městě Holešov, kdy se návštěvníci snaží zaparkovat co možná nejblíže areálu. Pro letošní rok se pořadatelům podařilo zajistit velké festivalové parkoviště v areálu TON na Tovární ulici v Holešově. Příjezdy budou ze všech směrů vyznačeny. „Parkoviště se nachází ve vzdálenosti přibližně 10 minut chůze od zámku. Důrazně žádáme návštěvníky festivalu, aby k parkování využili toto centrální parkoviště – stání na nepovolených plochách nebude policií tolerováno. Parkoviště bude zajištěné pořadatelskou službou a bude zpoplatněno částkou 100,- Kč/den,“ vysvětlují pořadatelé.

U zámeckého koupaliště mohou parkovat pouze návštěvníci, kteří budou stanovat na Panské louce. „Vozíčkáři pak mohou využít parkoviště před zámkem. Vjezd na toto parkoviště bude směřován od kruhové křižovatky z ulic Masarykova, Palackého a náměstí Dr. E. Beneše,“ dodávají pořadatelé.

Zcela uzavřena bude od pátečních 15 hodin ulice Partyzánská, místní komunikace nám. F. X. Richtra a ulice Zámecká. Objízdná trasa pro všechny automobily bude vedena ulicí Masarykova, ulicí Osvobození a Jihovýchodním obchvatem Holešova v obou směrech. Častým nešvarem pak bývá parkování v ulici Bezručova, kterou bude i letos vedena objížďka pro autobusy. Po dobu uzavírky budou autobusové zastávky Holešov, zámek přemístěny na autobusovou zastávku Holešov, Masarykova. Žádáme proto všechny řidiče, aby respektovali dopravní značení a parkovali na vyhrazených parkovištích.

Děkujeme za obezřetnost a toleranci nejen na silnicích a parkovištích.

Hana Helsnerová

regata-situacka.png