Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

HolešOFF žije a má se k světu!

Každý, kdo organizuje kulturní akce, se s tím určitě občas setkává. Vznikne nějaký skvělý nápad a když se ho pokusíte uskutečnit, skoro nikoho to neosloví. A potom najednou tentýž nápad , doplněný o nějakou drobnost, způsobí lavinu zájmu. Všichni holešovští kulturní pracovníci si desetiletí uvědomují, že o prázdninách je nejvhodnější doba k pořádání venkovních kulturních akcí a k tomu že by byly nejvhodnější místní kapely, uskupení, dětská střediska.

Opakovaně se, bez většího zájmu veřejnosti, pořádala různá holešovská hudební léta a dětská setkání tu na koupališti, tu na nádvoří zámku, tu v zámecké zahradě, tu na náměstí. A pořád marně. Až v letošním roce napadlo tiskovou mluvčí holešovské radnice, Hanu Helsnerovou, využít kouzelné, romantické a současně intimní prostředí nově opravených masných krámů k uspořádání „Prázdninových pátků v masných krámech aneb HolešOFF – přijďte vypnout“. Jednoduchý model odpoledního setkávání Holešováků vždy na konci pracovního týdne, kdy se v časném odpoledni zabaví děti různými dílničkami a hrami pod vedením zkušených lektorek z Mateřského centra Srdíčko a později se uskuteční „promenádní“ koncert nejlépe holešovské kapely či skupiny, doplněný o příjemné posezení v lehátkách, podáváním míchaných nápojů, standardního občerstvení s pivem a limonádou a uzenářskými specialitami, se prakticky ihned chytil. Celé prázdniny, každý pátek, přijde několik stovek lidí posedět a poklábosit se známými v masných krámech, poslechnout si hudbu, „zabékat“ si a ochutnat něco dobrého z jídla i pití. Najednou si na tento formát relaxační zóny Holešováci velmi rychle zvykli a už si domlouvají setkání „v pátečních masných krámech na lehátkách“.

O předešlých dvou pátcích si zájemci mohli přijít poslechnout skvělé holešovské muzikanty. První kapelou byl Bušek band - parta skvělých hudebníků, která hrála jednu pecku za druhou a postarala se o perfektní atmosféru. I v první srpnový pátek, kdy odpolední koncert zajistila příjemná parta hudebních přátel  „Country Ámos“, čítající třináct hudebníků a zpěváků, se přes občasné dešťové přeháňky prostor kolem masných krámů zcela zaplnil. Nejprve dětmi, které se už těšily na zajímavé vyrábění a tvoření a později dospělými, kteří do večerních hodin seděli kolem nízkého pódia a užívali si prázdninové pohody začínajícího víkendu. A skupinky přátel ještě posedávaly a bavily se v těch krásných masných krámech do nočních hodin. No prázdninová nálada, jak má být. Tak příští pátek zase na shledanou, hrát budou Š.U.L.I.N.I.!

Karel Bartošek

foto Hana Helsnerová, Karel Bartošek