Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Město Holešov vyhlašuje fotografickou soutěž „Z minulosti do současnosti"

Tisková zpráva ze dne 16. 10. 2023

 

Holešov – Roční fotografická soutěž si klade za cíl zapojit veřejnost do společného projektu a získat 100 unikátních pohledů na Holešov. K dispozici je poskytnuto 100 fotografií z archivu Městského muzea a galerie. Historické fotografie byly pořízeny v Holešově a jeho okolí. Jde o různé dominanty, různá zákoutí a různé úhly pohledu. Úkolem soutěžících bude pořídit srovnávací fotku, díky které se propojí minulost se současností, a díky které bude zřejmé, jak moc se dané místo změnilo.

„Zda si soutěžící vyberou zimu nebo jaro, zda nafotí jednu fotku nebo všech sto, zda budou fotit zrcadlovkou nebo mobilem, to vše necháme na nich. Důležité bude správně vystihnout místo a zachytit genia loci,“ uvádí organizátoři soutěže. Ty nejzdařilejší fotografie pak budou finančně ohodnoceny a zařazeny do publikace a kalendáře.

Fotosoutěž probíhá od října 2023 do října 2024. Fotografie mohou fotografové posílat na e-mail hana.helsnerova@holesov.cz. Odkaz ke stažení fotoalba historických fotek coby předloh najdou zájemci na webu města https://www.holesov.cz/fotosoutez-2023-2024  v záložce „volný čas“ nebo na domovské stránce v dolní části. 

 

  

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921