Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

V holešovském zámku se prezentovalo přes čtyřicet středních škol

V klasickém říjnovém termínu se i letos uskutečnila Přehlídka středních škol a pracovního uplatnění. „Tento termín je ideální, protože jak ze zkušeností víme, někteří žáci se teprve na začátku školního roku začínají rozmýšlet, kam budou jejich budoucí kroky směřovat. Často ještě v listopadu nemají jasno,“ nechala se slyšet za spolupořadatele specialistka pro volbu povolání Michaela Hrdinová z Úřadu práce.

Dle zvyklostí pak zahájila přehlídku ředitelka Okresní hospodářské komory Jaroslava Nováková spolu se starostou města Holešova Milanem Fritzem. Oba se shodují na tom, že burza škol je důležitým počinem, který nabízí žákům základních škol poměrně ucelený přehled o možnostech studia, a to nejenom ve Zlínském kraji. Prezentovaly se také školy například z Brna, Bzence, Přerova nebo Šternberka. Celkem se představilo 41 škol a 8 firem s nimi spolupracujících.

Návštěvníci ocenili hlavně možnost promluvit si se studenty představovaných škol, být součástí praktických ukázek nebo si prohlédnout speciální technické vychytávky. Někteří žáci navštívili burzu středních škol se svými třídními učiteli, někteří pak využili možnost ji navštívit v odpoledních hodinách spolu s rodiči. Věříme, že všichni zúčastnění ocenili různorodou nabídku oborů, která se každoročně rozšiřuje, a že si třeba i na základě holešovské přehlídky škol žáci vyberou ten správný životní směr.

Hana Helsnerová