Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Hudební oslava 17. listopadu

Koncerty festivalu Musica Holešov jsou pro Holešov svátkem vždy, v podvečer 17. listopadu to ale platilo dvojnásob. Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva jsme prožili v doprovodu nádherného komorního klavírního koncertu, kdy za klavír usedl sám zakladatel festivalu, koncertní mistr, pan Karel Košárek. Se státním a holešovským znakem za zády pak vystoupili manželé Natalia Rubis a Krystian Adam, polští věhlasní umělci, kteří si získali také holešovské publikum.

Pěvkyně Natalia Rubis nevystupovala v Holešově poprvé, moc dobře jsme tedy věděli, na co se můžeme těšit. Překvapením ale byl Krystian Adam, který nádhernou barvou a neuvěřitelnou intenzitou svého hlasu ohromil snad všechny přítomné. Tři skvělí hudebníci nám představili písně střední Evropy a přesvědčili nás, že v hudbě není jazyk žádnou bariérou. Árie zněly v angličtině, polštině a pěvci si hravě poradili také s češtinou, kdy byl do programu zařazen Antonín Dvořák či Leoš Janáček. Klavírní doprovod Karla Košárka byl, jak jsme zvyklí, excelentní.

Na další, tentokrát adventní, koncert festivalu Musica Holešov jsou všichni zájemci zváni 3. prosince 2023. Vystoupí Roman Hoza v doprovodu PhilHarmonia Octet Prague a dle organizátorů půjde zcela jistě o vrchol podzimní koncertní řady.

Hana Helsnerová