Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Advent a Vánoce v Holešově

Advent a Vánoce v Holešově budou opět tradiční, ale částečně také originální. Mezi tradiční akce budou patřit adventní trhy, na které se můžete těšit 2. 12. od osmé hodiny ranní. V tentýž den proběhne adventní koncert Holešovského komorního orchestru a Holešovského chrámového sboru v kostele a bude také zapálena první adventní svíce. V 18 hodin se pak rozzáří vánoční strom na náměstí Dr. E. Beneše. Při setkání u vánočního stromu budou v provozu stánky na náměstí i v masných krámech. V rámci adventního výjezdu v sobotu dorazí také Rádio Blaník, které bude rozdávat perníčky. Kromě toho se můžete vydat za Mikulášem do zámecké zahrady. Putování za Mikulášem pořádá SVČ TYMY.

Hned v neděli 3. 12. v 15 hodin zve Městské kulturní středisko Holešov veřejnost na vzpomínkový pořad Italské chvilky s Miroslavem Horníčkem. Setkáním bude provázet Pavel Kopp, fotograf, diplomat a nositel Řádu italské hvězdy, který českého herce představí jako svého osobního přítele. Pavel Kopp s Miroslavem Horníčkem uspořádal řadu výstav a společně vydali knihu Chvilky s Itálií.

Na neděle 10. a 17. 12. jsou připravena vystoupení žáků i učitelů ZUŠ F. X. Richtera na náměstí Dr. E. Beneše, vždy v 16 hodin.

Městské kulturní středisko si pak připravilo tradiční výstavu za sklem, ale v netradičním pojetí. Letos budou hrát hlavní role plyšoví medvídci. Výstava potrvá od 2. prosince až do ledna. A navíc budou probíhat speciální čtvrteční programy pro děti na nádvoří holešovského zámku, na 7. 12. je připraveno pohádkové promítání a na 14. 12. pak pohádkové čtení. 

Nebude chybět ani koncert Big Bandu, který se letos uskuteční neobvykle v úterý 19. 12. Vánoční programy připravují také v SVČ Tymy nebo v ZUŠ F. X. Richtera Holešov.

Tradiční vánoční koncerty pak neodmyslitelně patří k prvnímu a druhému svátku vánočnímu. 25. 12. se představí opět Holešovský komorní orchestr spolu s Holešovským chrámovým sborem. Připravili si Vánoční oratorium od C. Saint-Saëns. Druhý svátek vánoční 26. 12. pak bude patřit Moravským dětem a dětskému sboru Plamínek. Oba vánoční koncerty budou znít v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

A zkrátka nepřijde ani mládež, která je zvána na Štěpánskou noc z 25. na 26. 12. Velký sál holešovského zámku bude patřit dvěma skvělým zábavovým kapelám Kameron a Premier, v balkonovém sále bude hrát DJ Čapson a v Drivu pak DJ Domez a DJ Coupys.

Užijte si advent a Vánoce v Holešově naplno.

Hana Helsnerová