Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

První hudební počin letošního roku

Občané Holešova mají docela často možnost zajít si na koncert či jinou kulturní akci. Jinak tomu není ani letos, kdy hned třetí den v roce mohli vyrazit za hudbou do Městské knihovny. Novoroční koncert tam odehrála holešovská kapela Corda Magico, kterou pravděpodobně většina Holešovanů dobře zná.

Kapela využila toho, že se všichni členové ocitli na dobu přelomu starého a nového roku v Holešově, a tak si spolu pro radost svou i svých fanoušků zahráli. Klávesista Pavel Březina je jakožto „klávesák“ kapely Olympic po většinu roku vytížen. A stejně tak zpěvačka Iva Merheim-Eyre (dříve Svobodová), která trvale žije v zahraničí.

Corda Magico zahrála písně Nelly Billové, která do nich vkládá emoce a prožitky ze svých cest. Něžné tóny tak protínají temperamentní španělské pasáže, v jiných pak skoro až cítíme svobodu Islandu. Tyto písně jsou souhrnně uspořádány v notovém sborníku, který Nelly Billová vydala v roce 2022. https://www.holesov.cz/3309-slavnostni-predstaveni-notoveho-sborniku.html

Příjemné atmosféře dopomohlo kromě hudby také komorní prostředí studovny knihovny, kde nejsou potřeba žádné mikrofony ani zesilovače. Krásný koncert si vychutnala do posledního místa zaplněná studovna.

Hana Helsnerová