Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Novoročním koncertem jsme zahájili Rok české hudby

Každý rok, končící číslovkou 4, je Rokem české hudby. A to proto, že mnoho našich skladatelů a hudebníků se narodilo či zemřelo právě v roce se čtyřkou na konci. Mezi taková „čtyřková“ výročí se řadí například narození Josefa Suka, úmrtí Antonína Dvořáka, narození Leoše Janáčka a hlavně pak narození i úmrtí Bedřicha Smetany.

Od toho se také odvíjela i dramaturgie slavnostního novoročního koncertu, který pro nás už popatnácté připravil Holešovský komorní orchestr se svými skvělými hosty - sólisty Bedřiškou Ponížilovou, Alešem Janigou a Pavlem Janečkou. Taktovky se opět ujal Jaroslav Mikuš. Sólem na hudební nástroje se vyšvihli klarinetistka Pavla Caletková, trombonista Jan Suchan a na trubku zahrál Jaroslav Mikuš ml. Dechová sekce v tomto složení vdechla koncertu krásné aranžmá, stejně jako kvalitní výkony všech hudebníků. O humornou složku se opět zcela spolehlivě postaral Lubor Horák.

Atraktivní program nabídl árie ze Smetanových oper, tvorbu Václava Vačkáře nebo árie z Dvořákovy opery Jakobín. Jako přídavek po ovacích vestoje zazněl duet z Prodané nevěsty „Znám jednu dívku“ a na úplný závěr nechyběl Radeckého pochod, který si diváci pod vedením dirigenta s radostí vytleskali.

Jak předeslal starosta města Milan Fritz v úvodu slavnostního večera, čekají nás v letošním roce příjemné (nejen hudební) události. Vyslovil přání, abychom se na nich ve zdraví střetávali. A na to si s vedoucím orchestru Ivem Kurečkou a ředitelem Městského kulturního střediska Karlem Adamíkem symbolicky připili. K přípitku byli po skončení koncertu pozvání také všichni návštěvníci.  

Hana Helsnerová