Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Připravujeme Dny města Holešova

Jde o městskou oslavu, která nabídne celovíkendové kulturní vyžití. Změnou letošního ročníku je posunutí v čase. Zatímco obvykle se dny města konaly v první polovině měsíce května, letos jsme pro tuto akci zvolili až přelom května a června. Program bude zahájen v pátek 31. 5. a ukončen 2. 6. Vstupné na celý program je zdarma.

V rámci třídenního programu se mohou bavit malí i velcí. Páteční dopoledne bude patřit SVČ TYMY a holešovským školám, které si na náměstí vytvoří takovou malou Evropu. Prezentovat budou Českou republiku, Německo, Španělsko a Holandsko. Odpoledne se v masných krámech uskuteční bubenický absolventský koncert dvou studentů holešovské ZUŠky a jejich hostů. Netradičně v pátek pak oceníme osobnosti města Holešova za rok 2023. A večer se zájemci mohou těšit na kapely Kiks brass a Argema.

Sobotní den bude zcela folklorní, nebudou chybět farmářské trhy, cimbálovka, dechovka, vystoupení souborů ani vyvrcholení v podobě kácení máje. Večer pak zahraje Showband Pavla Březiny.

K nedělnímu programu Dnů města neodmyslitelně patří mše svatá a také dopolední matiné Big bandu Holešov. Na odpoledne se pak mohou těšit hlavně děti, protože Dny města Holešova letos ukončíme parádní celoměstskou oslavou Dne dětí.  Představí se sokolové i sokolníci. Že je to matoucí? Kdepak! Sokolové nám předvedou nacvičené skladby, které si připravují na sokolský slet. A sokolníci s dravci si pro nás připravili letové ukázky a sokolnickou pohádku. Po celou dobu mohou děti plnit úkoly v pohádkovém lese a projíždět se vláčkem Pacifikem. Těšit se děti mohou také na hudebně-zábavné vystoupení.

Dny města jsou také příležitostí pro setkání se zástupci partnerských měst, i letos doufáme, že přijmou pozvání kolegové ze Slovenska, Polska i Chorvatska. Poslední jmenovaní již účast potvrdili a přijedou v silném obsazení. Můžeme se těšit na folklorní soubor KUD Hrvatska, který se představí při sobotním programu na náměstí.

Nenechte si to ujít, jste všichni srdečně zváni.

Hana Helsnerová

dny-mesta-holesova-2024-web2.jpg