Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Celoměstská oslava Dne dětí

Letos poprvé jsme Dny města Holešova zakončili celoměstskou oslavou Dětského dne. Ten má však v Holešově už dlouholetou tradici. I tentokrát se neslo pod patronátem SVČ Tymy, které si pro malé i velké návštěvníky připravilo oblíbený pohádkový les. V našem případě tedy spíše pohádkovou zahradu. Na stanovištích děti vítaly pohádkové postavičky s úkoly, za které na všechny šikovné luštitele čekala odměna.

Kromě pohádkového lesa si mohli návštěvníci vybrat mezi mnoha dalšími aktivitami. Jak je zvykem, brázdil zámeckou zahradu vláček Pacifik a koňský povoz. Rodiny se mohly zastavit u stanoviště hasičů a popelářů. Zájemci si vyzkoušeli stříkat hasičskou hadicí nebo vysypat kontejner.

Velký zájem budily sokolnické a letové ukázky dravců spojené se zajímavým povídáním o těchto nádherných tvorech. Své krasavce nám přijel představit sokolník Michael Budera z Pardubic.

Kromě sokolníka se ale představil také Sokol Holešov. Jeho členové publiku předvedli nacvičené skladby, se kterými se oficiálně představí v neděli 9. 6. na Sokolském sletu, který se poprvé uskuteční v Holešově.   

O další vystoupení se postaraly sestry Dobešovy se svojí show Štěstí na druhou a také bavič Adolf Dudek s Veselým malováním, které mělo u dětí i rodičů velký úspěch. Předčasně jej však ukončil déšť, a tak doufáme, že si tento program zopakujeme někdy příště.

V rámci doprovodného programu mohly děti bubnovat, točit se na kolotočích nebo si zaskákat ve skákacím hradu.

Poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří se na přípravě a organizaci této krásné akce podíleli, v neposlední řadě také všem vystupujícím. Děkujeme také pořadatelskému SVČ Tymy, Městskému kulturnímu středisku, za spolupráci děkujeme JSDH Holešov, TAS a pracovníkům městského úřadu. A děkujeme také všem návštěvníkům za to, že se nenechali odradit proměnlivým počasím. Příští rok zase na Dětském dni na viděnou.

Hana Helsnerová