Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Úspěšná knihovní Noc s Andersenem.

            Letošní Noc s Andersenem je za námi. Tentokrát proběhla již z 22. na 23. března a to opět nejen v knihovnách a školách v České republice, ale i v zahraničí. O její úspěšnosti a velkém zájmu mezi dětskými čtenáři svědčí i fakt, že u nás byla kapacita nocujících dětí naplněna již na začátku března. A tak se 41 letošních nocležníků mohlo těšit na zábavný večer a noc prožitou ve společnosti slavných komiksových postav. Všechny přivítal slavný Mickey Mouse, pod jehož vedením je čekala „bojovka“ ve večerním Holešově.  Cestou je doprovázel Mimoň, Asterix a Obelix, Kocour v botách, Wednesday Addamsová a Wonder Woman. Za splněné úkoly získali kameny na ovládnutí světa a ten závěrečný je čekal přímo v knihovně u Padoucha, kterému v ovládnutí světa získáním všech kamenů úspěšně zabránili. Po doplnění kalorií a tekutin byly pro „andrseňáky“ připraveny ukázky z divadelních vystoupení žáků Literárně-dramatického oboru Základní umělecké školy F. X. Richtera v Holešově. A že jsou šikovní nejen na divadlo, dokázali i v připravené soutěži pro děti, které následně v týmech plnily různé úkoly a ve finále sestavovaly portréty slavného dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, po kterém se jmenuje i knihovnické nocování.  Všichni se pak s elánem vrhli do nakupování v oblíbeném obchůdku. Za úspěšné zdolání soutěžních úloh, děti dostávaly žetony, za které pak utrácely“.

Půlnoc byla pak ve znamení sledování pohádek a čtení na dobrou noc.

Největší odměnou byly spokojené a především „zdravé“ děti, které se ráno s knihovnou nerady loučily.

Za úspěšnou letošní Nocí s Andersenem byla opět spousta práce. Proto bych ráda poděkovala všem svým kolegyním. Velký dík si zaslouží naši milí a věrní spolupracovníci: Ing. Karel Bartošek v roli Padoucha, jeho dcera Kateřina, která dokonce přijela z Prahy, aby se mohla proměnit v Kocoura v botách, dále Markétě Hruškové alias Wednesday. Děkujeme MgA. Vlaďce Dvořákové a jejím žákům ze Základní umělecké školy F. X. Richtera. Byli jste všichni skvělí!

A otázka na závěr: Víte, jaké je nejšťastnější povolání? Na tento dotaz, který padl během divadelního vystoupení, zněla odpověď z řad dětí, že je to uklízečka a knihovnice. Tak nevím…, ale co vím jistě, že se těšíme se na Noc s Andersenem 2025 a na její rozzářené a spokojené nocležníky.

Za MěK I. Železná

Foto: Městská knihovna Holešov a Dana Podhajská