Cookie Consent by Free Privacy Policy website
EN / DE

Synagoga

Festival

Šachova synagogay

Šachova synagoga v Holešově patří mezi nejvýznamnější památky nejen v Holešově a okolí, ale i v celé České republice. Jelikož je tato synagoga dnes již jedinou synagogou tzv. polského typu, která se zachovala v původní podobě, bývá označována dokonce jako světový unikát.
Své jméno nese po významném učenci, rabínu Sabbatai ben Meir ha Kohenovi, který je také v Holešově pochován na nedalekém židovském hřbitově.

Interiér

Interiér synagogy

Cenná původní výzdoba z roku 1737 řadí tuto synagogu ke světovým unikátům. Hlavní modlitební sál zdobí nádherné řečniště, nově zde můžete navštívit také studovnu věhlasného rabína Šacha.

Prohlídky

Prohlídky synagogy

Komentovaná prohlídka vás seznámí nejen s naší synagogou a jejím interiérem, ale také s historií židovství na Moravě, židovskou kulturou a zvyklostmi.

Hřbitov

Židovský hřbitov

Nedaleko synagogy se nachází rozlehlý židovský hřbitov s více než tisíci náhrobky. Nejstarší pochází z roku 1614, nejvýznamnější je pak tumba rabína Šacha, ke které stále jezdí Židé z celého světa.

Víno

Prodej košer vína

Přijeďte do Holešova ochutnat pravé košer víno přímo z Izraele. Z Šachovy synagogy si můžete na památku odvést i lahvinku vína vyrobeného specifickým způsobem.

Festival židovské kultury

Židovské kultuře je v Holešově věnován festival Týden židovské kultury, který ve svém bohatém programu nabízí řadu přednášek, koncertů, tanečních vystoupení i ochutnávky košer vína a pokrmů.

Festival